Możecie to sobie wyobrazić? Mój brat nie tylko ma dom na wsi, ale też trzy mieszkania! Maria, 45-letnia Polka, żali się na teściów: „Teściowie wszystko to kupili dla mojego młodszego brata, a teraz jeszcze zostawili mu w spadku swoje mieszkanie!”

Ola, ucieszona przyjaciółka, zapytała z zaskoczeniem: Zastanawiam się, dlaczego nie zostawili nic twojemu mężowi? Przecież ich wnuki też potrzebują czegoś.

Ach, kto ich zrozumie? odpowiedziała Maria. Najmłodszy z ich synów jest sam, a już ma mieszkanie trzypokojowe w Gdańsku oraz dwa mieszkania dwupokojowe. Do tego letnisko pod Sopotem z trzema piętrami. Widać, że dla niego wciąż za mało. Rodzice mu wszystko przekazali, a mój mąż niczego się nie doczekał.

Marek i Maria są małżeństwem od dwunastu lat i wychowują dwójkę dzieci: sześcio- i dziesięciolatka. Maria od zawsze miała trudności z teściami, którzy nieustannie mieszali się w ich życie i próbowali dyktować, co mają robić, a czego nie powinni. Najgorzej było, gdy teściowa wyśmiewała wybory Marii i uparcie kazała jej mówić do siebie mamo.

Mam tylko jedną mamę i więcej nie potrzebuję odpowiedziała stanowczo Maria swojej wymagającej teściowej.

Prawdziwe problemy zaczęły się jednak po narodzinach ich starszej córki. Wiktoria zaczęła odwiedzać Marię bez zapowiedzi, ale synowa stanowczo odmawiała jej wizyt i ignorowała telefony oraz pukanie do drzwi. W końcu teściowa zrozumiała, że jej zachowanie jest męczące, i przestała się wtrącać.

Maria radzi sobie z dziećmi przy okazjonalnej pomocy własnej mamy. Kiedy dzieci podrosły, wyprowadzili się z dala od babci od strony ojca.

Rodzice Marka to ludzie naprawdę zamożni i wykształceni. Lubią podróżować, chodzić na wystawy i jadać w restauracjach z przyjaciółmi. Z Markiem i Marią rzadko rozmawiają. Nawet podczas świąt często okazywało się w ostatniej chwili, że są akurat poza miastem.

Nagle Maria i Marek dowiadują się, że rodzice zdecydowali się zostawić cały majątek najmłodszemu synowi. Maria nie mogła tego tak zostawić i zadzwoniła do teściowej, by wyjaśnić sprawę.

Czego się spodziewaliście? odpowiedziała jej teściowa. Nie pozwalałaś mi widywać się z wnukami, a Marka od nas odsunęłaś. Ale nasz najmłodszy syn o nas pamięta! Dzwoni, odwiedza, więc uważamy, że to uczciwe.

Czy twoim zdaniem rodzice postąpili słusznie?

Oceń artykuł
TwojaCena
Możecie to sobie wyobrazić? Mój brat nie tylko ma dom na wsi, ale też trzy mieszkania! Maria, 45-letnia Polka, żali się na teściów: „Teściowie wszystko to kupili dla mojego młodszego brata, a teraz jeszcze zostawili mu w spadku swoje mieszkanie!”