Mój ojciec zostawił nas w najtrudniejszym czasie i odszedł do innej kobiety. Po latach, przyjechał na pogrzeb babci, myśląc, że zostawiła mu mieszkanie. Na szczęście, ona zapisała go mnie

Kiedy miałam osiem lat, mój ojciec zostawił moją mamę, mnie i moją siostrę. Dwuletnia Ola, miała problemy zdrowotne i jej stan z czasem się pogarszał. Opieka nad chorym dzieckiem, wymagała wiele pieniędzy, wysiłku i cierpliwości. Nie wiedziałam, na jaką chorobę cierpi moja siostra. Nie zadawałam pytań, ale widziałam, że moja mama cierpi. Ona i moje obydwie babcie, robiły wręcz niemożliwe, aby ją ratować.

Mama cały czas kłóciła się z ojcem o wszystko. Często widziałam ją ze łzami w oczach. Kiedy tato odszedł z domu, bardzo ciężko przeżyłam jego stratę. Nie rozumiałam tego, dlaczego to zrobił. Zawsze był dla mnie dobry, opiekował się mną, podczas gdy moja matka zajmowała się siostrą.

Dzień, w którym dowiedziałam się, że ojciec nas opuścił, był najsmutniejszym dniem w moim życiu. Przeprowadził się do innego miasta, znalazł inną kobietę i zapomniał o nas. Moja babcia od strony taty, prosiła go o powrót, ale bezskutecznie. Rok później, zmarła moja siostra. Miałyśmy złamane serca, a mój tato nie przyjechał, nie chciał nawet pożegnać się ze swoją córką. Mama bardzo ciężko przyjęła śmierć Oli, opiekowały się mną na zmianę babcie. Dzięki Bogu, obydwie były bardzo miłe i kochały nas.

Po jakimś czasie, moja mama zaczęła dochodzić do siebie. Przypomniała sobie o mnie i ze łzami w oczach przytuliła mnie, pocałowała i powiedziała, że nigdy mnie nie zostawi i zrobi wszystko dla mojego szczęścia. Dotrzymała obietnicy. W urodziny mojej siostry, poszłyśmy na cmentarz i nigdy więcej nie poruszyłyśmy tego tematu. Mama i obydwie babcie pomagały mi, wspierały mnie we wszystkim, kupiły mi piękną sukienkę i na balu maturalnym byłam najpiękniejsza.

Przez te wszystkie lata, nigdy nie widziałam ojca, choć nie zapomniałam o nim i bardzo żałuję. Pojawił się tylko raz, na pogrzebie mojej babci. Przyszedł po swój spadek, myśląc, że matka zostawiła mu mieszkanie. Jednak moja kochana i inteligentna babcia, zapisała swoje mieszkanie mnie, gdy skończyłam 12 lat.

Oceń artykuł
TwojaCena
Mój ojciec zostawił nas w najtrudniejszym czasie i odszedł do innej kobiety. Po latach, przyjechał na pogrzeb babci, myśląc, że zostawiła mu mieszkanie. Na szczęście, ona zapisała go mnie