„Łysa, obudź się!” – mój mąż obudził mnie rano radośnie

W tym roku zdecydowałam się na coś, o czym wcześniej nawet nie myślałam. Początkowo zaczęłam zauważać, że na mojej głowie zaczęły się pojawiać krostki, skóra głowy strasznie swędziała, a włosy same zaczęły wypadać.

Wizyty u dermatologa i trychologa nie przyniosły żadnych rezultatów. Lekarz poradził mi wtedy pić witaminy, ponieważ nie było innego sposobu.

Przypadkowo natknęłam się na artykuł, w którym stwierdzono, że golenie na łysinę doskonale wzmacnia mieszki włosowe. Bardzo długo myślałem, zanim zdecydowałem się na ten krok. Nawet po tym, jak mój syn powiedział, że będzie się mnie bać łysej, mimo wszystko zdecydowałam się…

Poprosiłam męża o pomoc i powiedziałam mu, żeby najpierw przejechał po mojej głowie maszynką do strzyżenia włosów, a potem maszynką do golenia. Mąż mnie wysłuchał i poszedł po maszynkę, choć jeszcze wtedy nie wierzył, że będzie musiał to zrobić. Kiedy zostałam łysa, zaskoczył mnie fakt, że mam idealną czaszkę.

Główny problem polegał na tym, że było zimno, żeby rano wyjść na balkon z gołą głową, a kiedy włosy zaczęły odrastać, zaczęły przyczepiać się poduszki, co było bardzo nieprzyjemne.

Po tym, jak mój mąż ogolił mnie na łyso, zaczął mnie budzić rano słowami: „Łysa, obudź się!”, co wywołało u mnie napad śmiechu, ponieważ byłam teraz najkrócej ostrzyżona w rodzinie. Początkowo moje dzieci patrzyły na mnie krzywo, ale potem mój syn też postanowił stać się taki jak ja.

Mieliśmy wtedy w rodzinie dwie łyse osoby. Kiedy wychodziliśmy do ogrodu, zaproponował nawet, że poopala sobie głowę. W ten sposób dawaliśmy oddychać naszym czaszkom przez kilka tygodni, aż nasze głowy pokrył gęsty puch.

Moja mama powiedziała mi, żebym nie ważyła się pokazywać się przed nią, dopóki moje włosy nie odrosną, bo inaczej jej serce nie wytrzyma tego widoku.

Córki poprosiły mnie, żebym nie chodziła przy nich bez kapelusza, a mąż flegmatycznie powiedział, że jeśli zdejmę kapelusz, wszyscy zapomną dokładnie, po co do mnie przyszli. Żartowałam, że koleżanki z klasy córek będą im zazdrościć, ponieważ mają tak stylową matkę.

Mojemu synowi i mnie włosy odrosły bardzo szybko, a krosty same zniknęły. Po strzyżeniu moje córki cały czas się ze mnie śmieją i mówią, że nawet nie wiedzą, czego jeszcze mogą się po mnie spodziewać. A któregoś dnia słyszałam, jak obie rozmawiały ze sobą i jedna z nich powiedziała, że ​​myślała, że ​​zechcę sobie zrobić tatuaż na ogolonej głowie.

Oceń artykuł
TwojaCena
„Łysa, obudź się!” – mój mąż obudził mnie rano radośnie