Kiedy Halina wyjeżdżała do Włoch, aby zarobić na życie, nie przypuszczała co ją czeka, gdy wróci do domu. Postanowiła całkowicie zmienić swoje życie

Halina od dłuższego czasu pracowała we Włoszech. Postanowiła, że czas wrócić do domu. Myślała, że mąż i dzieci będą tam na nią czekać. Jednak jakże się myliła, w domu nikt jej nie oczekiwał.

Kiedy kobieta miała dwadzieścia lat, postanowiła pójść na uniwersytet. Poznała tam swojego, przyszłego męża. Adam właśnie wrócił z wojska. Był przystojnym, młodym mężczyzną, miał ogromne powodzenie wśród wszystkich, miejscowych dziewczyn. On jednak był zainteresowany tylko Haliną. Po kilku miesiącach chodzenia ze sobą, dziewczyna dowiedziała się, że zostanie matką. Młody chłopak, natychmiast poprosił ją, aby została jego żoną. Na świat przyszła ich córka. Halina miała niepełne wykształcenie pedagogiczne, więc teściowa pomogła jej zdobyć pracę w przedszkolu. Po niedługim czasie, młoda kobieta, ponownie zaszła w ciążę i urodziła drugą córkę. Zmuszeni byli zamieszkać z jej ojcem, ponieważ był chory i potrzebował pomocy. Kontynuację studiów i pracę, odłożyła na na dalszy plan. Adam z kolei, nie mógł znależć stałego etatu. Małżeństwo musiało więc żyć bardzo skromnie.

Było lato, przyjaciółki dziewczyny wyjechały do pracy za granicę i zaprosiły ją do siebie.

Nie zastanawiała się długo, zgodziła się na wyjazd. Jej starsza córka, miała niedługo rozpocząć naukę w szkole, a oni wciąż mieli niespłacone długi, które zaciągnęli na leczenie jej zmarłego ojca.

Minęły trzy miesiące, kiedy Halina wróciła do domu. Była bardzo szczęśliwa, że mogła spłacić kredyty i kupila wszystko, czego jej córka Marysia, potrzebowała do pierwszej klasy. Jednak na długo nie wystarczyło pieniędzy, a mąż kobiety nadal nie miał stałej pracy. Adam coraz częściej zaczął zaglądać do kieliszka, zaczęli się kłócić. Doszło do tego, że mężczyzna podniósł rękę na nią i na dzieci.

Dziewczyna podjęła trudną decyzję o ponownym wyjeździe do Włoch, aby zarobić na życie. Postanowiła zostawić swoje dzieci pod opieką teściowej, która obwiniała ją za wszystko, co działo się w ich małżeństwie. To, że Adam się rozpił, też było jej winą. Nie zniechęciła się jednak do ponownego wyjazdu. Pracowała na trzech etatach jednocześnie. Robiła wszystko, aby zarobić trochę pieniędzy, musiała sprzątać u bogatego Włocha. Czasami ona i Marco, tak miał na imię jej pracodawca, siadali przy filiżance kawy i opowiadali o sobie. Kiedyś wyznał, że miał w życiu tylko jedną kobietę, która zostawiła go, gdy jego firma splajtowała.

Halina była przestraszona, nie wiedziała, co siedzi w głowie tego mężczyzny, więc rzuciła pracę. Jednak po jakimś czasie, Marco ją odnalazł, przeprosił i zaproponował, by znów dla niego pracowała. Nagle zrozumiała, że coś poczuła do tego mężczyzny. Bała się tego, jak dalej potoczy się jej życie, więc postanowiła wrócić do domu, ale tam nie czekało na nią nic dobrego. Dom wyglądał okropnie, a jej mąż pił coraz bardziej. Teściowa odmówiła przyjęcia jej do siebie. Starsza córka nie chciała rozmawiać z matką, a młodsza miała do niej pretensje, że je zostawiła. Postanowiła więc, że musi raz na zawsze, poukładać swoje prywatne sprawy.

Zaraz po rozwodzie, wróciła do Włoch. Marco czekał już na nią na lotnisku. Trzymał w ręku bukiet ulubionych kwiatów Haliny, były to białe róże. Po pewnym czasie, mężczyzna poprosił ją o rękę. Oczywiście nie zapomniała o swoich dzieciach i nadal wysyłała im pieniądze. Kiedy skończyły szkołę, zabrała je do siebie i dopiero wtedy, była w pełni szczęśliwa. Czy podobała Ci się ta historia?

Oceń artykuł
TwojaCena
Kiedy Halina wyjeżdżała do Włoch, aby zarobić na życie, nie przypuszczała co ją czeka, gdy wróci do domu. Postanowiła całkowicie zmienić swoje życie