Kategorycznie sprzeciwiam się temu, aby mój syn miał kontakt z nową partnerką ojca i jej córką. Powiedziałam to jasno mojemu byłemu, a on oskarża mnie o zazdrość

Mój były mąż jest zajęty swoją nową rodziną, a nie synem. Rozwiedliśmy się około trzech lat temu. Były mąż zawsze miał kłopoty finansowe, płacił niewielkie alimenty albo nie płacił ich w ogóle z powodu chwilowych problemów”. Fakt, nigdy nie odmówił spotkań ze swoim synem, a Szymek każdego dnia tęsknił za ojcem.

Zawsze uważałam, że komunikacja jest niesamowicie ważna i niezbędna, że byli małżonkowie powinni utrzymywać przyjazne stosunki dla dobra dziecka. Tego samego chciałam w naszym przypadku. Nie ułożyło nam się z mężem – zdarza się, ale jest dziecko, któremu trzeba zapewnić miłość i bezpieczeństwo.

Były mąż związał się z kobietą, która ma dziesięcioletnią córkę z poprzedniego związku. Już zaplanował, że w nadchodzący Dzień Ojca zabierze syna do siebie na spotkanie z nową partnerką i jej córką. Co gorsza, mówi synowi, że córka jego nowej partnerki jest jego siostrą. Wiecie co powiedział na to Szymek?

Zapowiedział, że zostaje w domu i spotka sie z kolegami. Nigdzie nie chce iść. Założył, że spędzi czas z ojcem, na który tak bardzo tęsknił, ale zamiast tego ojciec proponuje mu spotkanie z dziewczyną, która nie jest jego siostrą. On tak bardzo liczył, że będą mieli swój czas jak ojciec z synem.

Czy byłemu mężowi naprawdę tak ciężko znaleźć kilka godzin na miesiąc, aby porozmawiać z synem, który za nim tęskni, sam na sam? Po co przedstawiać mu nieznajomą kobietę i jej córkę, którą ojciec regularnie widzi?

Powiedziałam mu o wszystkim, a on zarzucił mi, że po prostu jestem zazdrosna i zabraniam Szymkowi poznać nową rodzinę. Tłumaczę mu, że dla niego to obcy ludzie, a nie rodzina, ale do niego nic nie dociera. Co mogę zrobić jeszcze, by były mąż zrozumiał faktyczne potrzeby naszego dziecka? Na razie mam wrażenie, że mówię do ściany.

Oceń artykuł
TwojaCena
Kategorycznie sprzeciwiam się temu, aby mój syn miał kontakt z nową partnerką ojca i jej córką. Powiedziałam to jasno mojemu byłemu, a on oskarża mnie o zazdrość