Jak żyje rodzina dotknięta karłowatością – mama sportowczyni, tata i ich piękne dzieci

Pewna rodzina składa się z mamy Katarzyny, taty Jakuba i dwóch małych córek. U całej czwórki zdiagnozowano chorobę genetyczną – achondroplazję, czyli karłowatość. Towarzyszy jej szereg niepożądanych nieprawidłowości genetycznych, które wpływają na kręgosłup, narządy oddechowe i układ krążenia. Jednak cechy zdrowotne nie przeszkadzają rodzicom i ich dzieciom żyć szczęśliwie i w pełni czerpać z życia. Co więcej, niedawno w rodzinie pojawił się mały chłopiec. Lekarze od dawna obawiali się, że dziecko odziedziczy defekt genetyczny rodziców, ale sądząc po prognozach, chłopiec dorośnie normalnie.

Oboje rodzice prowadzą swoje blogi na Instagramie, z których każdy ma kilkadziesiąt tysięcy obserwujących. Tam opowiadają o radościach i kłopotach, jakie napotykają oni i ich krewni każdego dnia. A co ciekawe, mama jest aktywna nie tylko w sieci, ale także na siłowni. Ma świetną formę i uprawia podnoszenie ciężarów. Katarzyna uwielbia sport, jest dla niej całym życiem, więc nie przestała ćwiczyć nawet podczas ostatniej ciąży.

Ludzie mają różne podejście do ich decyzji, a także do faktu, że rodzina ma obecnie troje dzieci. Dlatego w mediach społecznościowych czasami musi filtrować komentarze, ale nie martwi się opinią nieznajomych. Kiedyś mądrze zauważyła i podzieliła się ze swoimi obserwującymi:

„Patrzymy na nasze życie i czujemy, że żyjemy w pełni. Jesteśmy bardzo szczęśliwi. Nie cierpimy. Szturchanie palcem i wyśmiewanie może być z miliona różnych powodów, a mały wzrost to tylko jeden z nich”.

Oceń artykuł
TwojaCena
Jak żyje rodzina dotknięta karłowatością – mama sportowczyni, tata i ich piękne dzieci