Jak umyć nawet najbrudniejsze ręczniki w dwie minuty bez chemii?

Na miejscu mojej żony, po prostu wyrzuciłbym tak brudne ręczniki, a z najbardziej przyzwoitych zrobił tak zwane „szmaty”. Żona ma jednak bardzo kategoryczne podejście do wyrzucania rzeczy, które można w jakiś sposób odratować.

I naprawdę ręczniki w jasnych odcieniach, które zostały poważnie zabrudzone tłuszczem, znów wyglądają jak nowe. Teraz będę wiedział, że warto zatrzymać swój pośpiech. Jednocześnie wystarczy kilka minut, aby wyczyścić ręcznik. O ile oczywiście nie weźmiesz pod uwagę czasu na „mycie” przed tym.

Jak to zrobić?

Aby rozpocząć, zwilż ręcznik w ciepłej wodzie i umyj go zwykłym proszkiem do prania. Usuń wszystkie śmieci, okruchy i tak dalej. Następnie wykręć ręczniki bez spłukiwania proszku. Umieść go w jednorazowej celofanowej torbie.

Wlej do torby dwie łyżeczki kwasu cytrynowego lub wyciśniętego soku z cytryny, dodaj 50-70 ml zimnej wody i mieszaj do momentu, w którym kwas cytrynowy będzie całkowicie rozpuszczony.

Wlej roztwór na ręcznik w torbie i zamknij go, aby nic się nie wylało. Umieść ręcznik w kuchence mikrofalowej. Ustaw moc na 450 watów i włącz na dwie minuty. Ostrożnie wyjmij ręcznik z kuchenki mikrofalowej, ponieważ będzie gorący lub pozwól mu nieco ostygnąć. Wyjmij zawartość z torby i spłucz ciepłą wodą.

Odłóż do wyschnięcia i podziwiaj niesamowite rezultaty. Dzięki tej prostej i niekosztownej metodzie Twoje ręczniki będą jak nowe! Jednocześnie nie pracujesz ze szkodliwą chemią, a wszystko jest bezpieczne i przyjazne dla środowiska.

 

Oceń artykuł
TwojaCena
Jak umyć nawet najbrudniejsze ręczniki w dwie minuty bez chemii?