Jak matka zawstydziła syna, gdy ten nie zaprosił jej na ślub

O relacji synowej i teściowej można usłyszeć wiele różnych historii. Z reguły synowa i rodzice męża, jeśli nie walczą ze sobą otwarcie, to przynajmniej doświadczają do siebie cichej nienawiści. Z reguły obie strony są winne, bo nie chcą szukać między sobą wspólnego języka. Tylko w bardzo rzadkich przypadkach między synową a teściową rozwijają się przyjazne stosunki. Chcemy podzielić się z Wami jedną pouczającą historią o kobiecej mądrości.

To bardzo bolesne, kiedy dowiadujesz się od obcych ludzi, co się dzieje u Twojego syna.

Właśnie z takimi myślami musiała mierzyć się Ludmiła. Dochodząc do sofy, usiadła na niej i wybuchnęła gorzkimi łzami. Kobieta sama wychowała syna, Igora. Nie miał kto jej pomóc, ale mimo to zdobył dobre wykształcenie i nigdy niczego mu nie brakowało. Po ukończeniu studiów syn dostał prestiżową, dobrze płatną pracę i postanowił wyprowadzić się od matki.

Początkowo odwiedzał ją stale, z czasem coraz mniej, a rok później w ogóle przestał przychodzić, tylko sporadycznie do niej dzwonił. Jednak Ludmiła przypisała wszystko temu, że jej syn był bardzo przeciążony w pracy i nie miał absolutnie czasu na komunikację z nią. Trwało to, dopóki sąsiadka nie otworzyła jej oczu na prawdziwy stan rzeczy.

Czy wiesz, że twój Igor się żeni?

Tego dnia Ludmiła dowiedziała się, że jej ukochany syn poznał dziewczynę swoich marzeń. Przyszła synowa także nazywała się Ludmiła.

„Imienniczka” przemknęło przez głowę matki. Ponieważ wiedziała o zbliżającym się ślubie, nic nie powiedziała synowi. Kiedy nadszedł długo wyczekiwany dzień, włożyła swoją najpiękniejszą sukienkę i kupiła luksusowy bukiet kwiatów. Była nieproszonym gościem na ślubie własnego dziecka.

Podeszła do młodych i powiedziała:

– Moi Drodzy, Igorze i Ludmiło, serdecznie gratuluję Wam najradośniejszego dnia w Waszym życiu. Szczególnie, Tobie, Ludmiło, chcę pogratulować. Od zawsze marzyłam o córce, a dziś moje marzenie się spełniło. Pamiętaj, że znalazłaś we mnie niezawodną przyjaciółkę, która zawsze jest gotowa do pomocy i wsparcia w najtrudniejszych chwilach Twojego życia. Ponadto zawsze pamiętaj, że tak jak mężczyzna traktuje swoją matkę, tak samo będzie traktował swoją żonę – potem wręczyła synowej bukiet i skierowała się do wyjścia z sali.

Wszyscy goście zamilkli na chwilę. Młoda żona pociągnęła męża za rękaw marynarki. Para opuściła salę i dogoniła Ludmiłę, starali się załagodzić tę niezręczną sytuację.

Rok później synowa i teściowa zostały właściwie najlepszymi przyjaciółkami. Kobiety nie tylko do siebie dzwonią, ale też bardzo często się spotykają. Igor poprosił matkę o przebaczenie za to, że ostatnio bardzo źle ją traktował. Wyjaśnił matce, że chciał świętować ślub z przyjaciółmi i kolegami, ale dopiero po tym, jak mama przyszła mu pogratulować, zdał sobie sprawę, co zrobił.

Oceń artykuł
TwojaCena
Jak matka zawstydziła syna, gdy ten nie zaprosił jej na ślub