Czy wiesz, dlaczego kobiety noszą spódnice, a chłopcy spodnie?

Na długo będę pamiętał dzień, kiedy spacerowaliśmy z moim jeszcze bardzo młodym synem. Miał sześć lat. Przed pójściem spać wychodziliśmy z nim codziennie i tego wieczoru też poszliśmy na spacer.

Prasowałem mu spodnie przed wyjściem, a on podszedł, przytulił mnie i nagle zapytał:

– Czy wiesz, dlaczego kobiety noszą spódnice, a chłopcy spodnie?

– Nie, nawet nie wiem – odpowiedziałem.

– Dlaczego nie wiesz? To takie proste rzeczy! – mój syn kontynuował poważnie. – Spódnice są bardzo piękne, mogą się brudzić, a spodnie nie. Chłopcy uwielbiają wszystko brudzić i grać w piłkę nożną.

Chłopiec nagle opuścił pokój, a minutę później wrócił ze spodniami, na których była duża plama. Prawdopodobnie pozostała ze śniadania lub lunchu.

Widzisz, one są brudne, ale to nic! To są spodnie. Gdybym miał spódnicę, to inna sprawa. Dasz mi inne spodnie?

– Następnym razem bądź ostrożny. Niedługo pozostaną tylko spódniczki i będziesz musiał je nosić.

Syn wziął swoje ostatnie spodnie, szybko je nałożył i zaczął na mnie czekać. Już miałem wyjść z pokoju, kiedy usłyszałem dziwne dźwięki. Syn nie czekając na mnie, poszedł do kuchni i odwinął roztopioną tabliczkę czekolady. Jego ręce były rozmazane i ledwo udało się uratować świeżo wyprasowane spodnie. Jeszcze trochę i musiałby zostać w domu. A syn powiedział:

– Nie, jeszcze się nie pobrudziłem! Nie potrzebuję jeszcze spódniczki!

A potem nagle przypomniałem sobie wieczór, kiedy syn i ja oglądaliśmy film, w którym mężczyzna założył spódnicę. Zapewne zapamiętał to na swój własny sposób i dlatego też nie chciał przymierzać spódnicy.

Bądź od dziś ostrożniejszy, jeśli nie chcesz nosić spódniczki! 

A potem poszliśmy na spacer. Na początku wszystko było w porządku, ale nagle syn zobaczył coś, pobiegł tam i upadł na mokrą trawę. Wstałem i zobaczyłem, że wpadł w kałużę. Wyglądał na bardzo przestraszonego. Odwrócił się do mnie i powiedział prawie szeptem:

– Nie chcę spódnicy, nie chcę!

To było dla mnie takie zabawne. Wiem, że nie powinienem się śmiać, ale tak bardzo się bał, że zmuszę go do noszenia spódnicy…

– Nie martw się. Nie chciałeś upaść, więc to się nie liczy.

Syn był bardzo zadowolony. Od razu poszliśmy do domu, nie mógł dużej spacerować w brudnych ubraniach. Wciąż pamiętam tę historię. Minęło już tyle czasu, a ja wciąż widzę to przestraszone spojrzenie i płacz, że nie chce nosić spódnicy.

Oceń artykuł
TwojaCena
Czy wiesz, dlaczego kobiety noszą spódnice, a chłopcy spodnie?