Co dzieje się w głowie kobiety, gdy dowie się o zdradzie męża?

Zgadzam się, że bycie kobietą jest o wiele lepsze, niż bycie mężczyzną, między innymi dlatego, że kobiecie nie zaproponuje się użycia pilnika do skrócenia rogów. W naszym słowniku nie znajdziemy nawet określenia na zdradzoną kobietę. Natomiast dla mężczyzny w takiej sytuacji istnieje wiele niepochlebnych epitetów, jednym z nich jest „rogacz„. Z męża, którego zdradza żona często naśmiewają się koledzy, ale kobiety, która jest zdradzana każdy żałuje, nikt się z niej nie śmieje i nie uprzykrza jej życia. Dla kobiet nie jest to łatwe, zdrada zawsze boli, zmniejsza poczucie własnej wartości.

Zdrada jest jeszcze bardziej bolesna, gdy nadal czujemy coś do drugiej osoby, wtedy kobieta czuje się poniżona, a jej serce jest rozerwane na strzępy. Co zrobić, po dowiedzeniu się o zdradzie męża? Najprostszym wyjściem jest zakończenie związku, zerwanie z partnerem.

A co dalej? Pozostają tylko współczucie, i myśli jak inaczej można było to rozwiązać. Aby postępować w takiej sytuacji właściwie, bez pochopnych posunięć, kobieta musi przemyśleć sytuację, postawić się na miejscu partnera, i zastanowić dlaczego mogło się tak stać, dopiero gdy pozna przyczynę, może podjąć właściwą decyzję. Mężczyzna decyduje się na zdradę, ponieważ uważa relację z inną osobą, za dar losu.

W takiej sytuacji kobieta musi przeanalizować związek, zastanowić się czy przypadkiem sama nie sprowokowała ukochanego do zdrady. Jeśli mężczyzna za każdym razem inicjuje seks, wiadomym jest, że pójdzie go szukać tam, gdzie jest to o wiele łatwiejsze. Mężczyzna nie widzi w zdradzie niczego złego. W takim przypadku kobieta musi porozmawiać z mężem, tłumacząc, że zdrada jest dla niej bolesna. Mężczyzna musi zrozumieć, że gdy kobieta dowiaduje się o jego niewierności, od razu na myśl przychodzi jej to, że mógł on się zakochać w innej kobiecie, w tym czasie on może nawet nie pamiętać jej imienia.

Zdrada sprowokowana jest tym, że kobieta nie zapewnia mężczyźnie wszystkiego, czego on oczekuje, w takim wypadku faceci szukają wrażeń „na boku”. Mąż nie mówi żonie o swoich tajnych pragnieniach i woli zaspokajać swoje potrzeby z inną kobietą. Czasami tak się dzieje. Jeśli żona wyjdzie z inicjatywą rozmowy, aby dowiedzieć się, o czym dokładnie marzy w intymnych stosunkach jej mąż, a ona mu to da, wówczas nie dojdzie do zdrady. Ale jeśli zrozumie, że pragnienie nowych uczuć u mężczyzny jest nie do zniesienia, będzie musiała dokonać trudnego wyboru: tolerować zdradę męża lub odejść od niego.

Zdrada męża pojawiła się na tle kryzysu wieku średniego.

W takim przypadku kobieta będzie musiała poczekać, aż ten tajfun namiętności się skończy lub odejść od mężczyzny. Faceci twierdzą, że jeśli kobieta będzie w stanie zrozumieć i wybaczyć jego zdrady, z czasem sami uspokoją się, a następnie zaczną jeszcze bardziej doceniać swoje partnerki.

Zdrada dla zemsty

Wskazuje ona na to, że mąż nadal kocha żonę. Po prostu cierpi z powodu braku miłości i zrozumienia. W takim przypadku kochająca żona powinna spróbować zmienić swój stosunek do męża, tylko w tym przypadku mąż przestanie ją zdradzać, a w rodzinie zapanuje spokój i wzajemne zrozumienie.

Jeśli kobieta nie kocha męża, a jego zdrady są jedynie ciosem dla jej dumy, w tym przypadku lepiej jest rozstać się i przestać się dręczyć.

Mąż zdradza, by wyleczyć się po poważnym niepowodzeniu.

Sugeruje to, że kobieta nie mogła pocieszyć i wspierać ukochanej osoby w trudnym momencie jej życia. W takiej sytuacji nie pozostaje nic innego, jak czekać, aż mężczyzna uspokoi wszystkie myśli w głowie, a jego rana się zagoi.

Zdrada spowodowana problemami psychologicznymi

Jeśli zdrada pojawiła się na tle problemów męża, istnieją tylko dwa wyjścia z tej sytuacji – zasięgnąć pomocy psychologa lub rozstać się. Decyzja kobiety w tym przypadku będzie zależeć od tego, jak bardzo kocha męża i czy jest gotowa pomóc mu.

Zanim kobieta zdecyduje się wybaczyć mężowi jego zdradę, będzie musiała zrozumieć sama, czy jest gotowa się zmienić i czy może całkowicie zapomnieć o wszystkim. Jeśli zdecyduje się nie wybaczać, to czy może żyć bez tej osoby. W końcu nie ma gwarancji, że nowy partner jej nie zdradzi.

Najskuteczniejszym lekarstwem na zdradę jest miłość i wzajemne zrozumienie, dlatego kochajcie się nawzajem!

Oceń artykuł
TwojaCena
Co dzieje się w głowie kobiety, gdy dowie się o zdradzie męża?