Wiktoria, jesteś w ciąży?
Od lat mam świetny kontakt z moją teściową, Marią. Jestem żoną od siedemnastu lat z mężem doczekaliśmy się dwóch synów. Pod koniec zeszłego roku dowiedziałam się, że po raz trzeci będę mamą. Pragnęłam powiedzieć o tym teściowej właśnie w jej urodziny, pierwszego stycznia, lecz bardzo się denerwowałam.
Nasza rodzina mieszka sama w niewielkim dwupokojowym mieszkaniu w Warszawie, gdzie cztery osoby ledwie się mieściły. Miałam już wtedy 38 lat i wydało mi się, że to późno na ciążę. Bałam się, że Maria mnie nie zrozumie.
Jednak w dzień jej urodzin musiałam się zebrać na odwagę.
Wybrałam się do Marii, a ona niemal od razu zaprosiła mnie do kuchni, by wspólnie przygotować poczęstunek. Okazało się, że jest bardzo bystra i wszystko zauważyła od razu. Nawet nie musiałam nic tłumaczyć.
Byłam zaskoczona jej przenikliwością, ale jeszcze bardziej zdziwiła mnie jej reakcja. Teściowa cieszyła się szczerze i wyznała, że od dawna marzyła o wnuczce.
Ostatecznie, z błogosławieństwem Marii, latem urodziłam córkę. Po raz trzeci babcia okazała się niezastąpiona pomagała mi przy dziecku i wspierała nas w każdej sytuacji. Bardzo ją doceniam i traktuję niemal jak własną matkę.
Zima nadeszła szybko i znów pojawiliśmy się w domu Marii w jej święto, tym razem z małą córeczką. Ponieważ teściowa zaczęła piec wyjątkowo dużo ciast, zrobiliśmy z rodziną zrzutkę i kupiliśmy jej dobry piekarnik prezent, który sprawił jej wielką radość.
Gdy uroczystość dobiegła końca, wychodziliśmy już do domu, lecz Maria zatrzymała mnie na chwilę. Poprosiła o uwagę, by ogłosić ważną decyzję.
Podziękowała nam za wnuczkę i wsparcie. Wyjawiła, że zamierza przeprowadzić się do naszego mieszkania, a swój własny dwupokojowy lokal w centrum miasta przekazać nam, żebyśmy mogli lepiej się pomieścić z dziećmi. Byłam wzruszona i nie miałam słów. Po raz kolejny przekonałam się, że mam niezwykłą teściową, mądrą i dobrą, która stała się moją prawdziwą przyjaciółką co nie zdarza się często.
Żyjemy teraz razem szczęśliwie i w zgodzie. Podziwiam Marię i wierzę, że dzięki niej będę w stanie zdobyć życiową mądrość. W życiu warto doceniać ludzi, którzy są przy nas i okazują bezinteresowną dobroć to buduje prawdziwe szczęście.




