Dziewięcioletnia dziewczynka opiekowała się niepełnosprawną mamą

Dziewczynka zajmowała się wieloma pracami domowymi, a mimo to dobrze się uczyła. Bogusia od trzech lat sama opiekowała się swoją sparaliżowaną mamą. Mała dziewczynka oddała matce całe swoje ciepło i miłość, ale pewnego dnia obcy ludzie uczynili dla niej cud. Ochotnicy wyremontowali dom dla dzielnej bohaterki i pomogli jej mamie.

W wieku dziewięciu lat spadło na nią ciężkie doświadczenie. Na jej barkach spoczywała opieka nad 82-letnią babcią i przykutą do łóżka matką. Ponadto, musiała dbać o gospodarstwo domowe, gotować, prać, sprzątać i wynosić śmieci, a dodatkowo wykonywać inne ciężkie prace domowe. Gdy zobaczyła to pracownica socjalna, zebrała chętnych wolontariuszy, którzy mogliby pomóc małej bohaterce. Marta była wolontariuszką z Krakowa, która pomagała dzieciom w całym kraju. To ona pierwsza zabrała Bogusię do pizzerii i na plac zabaw, dzięki czemu dziewczynka mogła doświadczyć dzieciństwa.

Trzeba było widzieć, jak ona świetnie sobie radziła! Ona była wykwalifikowaną gospodynią domową! Inteligentnie opowiadała o barszczu i naleśnikach, o gulaszu z kapusty, a nawet o robieniu soków. Miała dopiero dziewięć lat i nie miała przyjaciół, zabawek ani czasu na zabawę – powiedziała wolontariuszka.

Grupa dobrych ludzi postanowiła pomóc dziewczynce w poprawieniu warunków życia. Teraz Bogusia ma swój własny pokój z łóżkiem księżniczki. Wolontariusze kupili mamie wózek i zbudowali podjazd, aby mogła bez problemu się poruszać. Kupili też kilka sprzętów, aby mama mogła bawić się z córką.

Oceń artykuł
TwojaCena
Dziewięcioletnia dziewczynka opiekowała się niepełnosprawną mamą